Kwatery pracownicze. Najem i podnajem lokali mieszkalnych

  • 15 lut 2023
  • podamy wkrótce
  • Podamy wkrótce
Zapisz się

Adresaci:

  • Prowadzisz biuro nieruchomości i duża część Twojej oferty to nieruchomości na wynajem?
  • Zarządzasz mieszkaniami na wynajem?
  • Przygotowujesz projekty umów najmu dla klientów?
  • A może dopiero chcesz wejść w ten sektor rynku?

Najem to przyszłość rynku nieruchomości. Przez kolejne lata to ten sektor będzie generował największe zyski.

Wzrost stóp procentowych i zaostrzone wymogi co do zdolności kredytowej skłaniają wielu do najmu nieruchomości. Dodatkowo, napływ cudzoziemców, konieczność zakwaterowania pracowników powodują zapotrzebowanie na powierzchnie mieszkalne.

Już nie tylko najem długoterminowy oraz wynajem apartamentów na kilka dni cieszy się wielkim zainteresowaniem. W siłę rośnie rynek kwater pracowniczych.

Każdy kto działa w nieruchomościach i chce czerpać dochody powinien poznać jakimi prawami rządzi się najem i podnajem oraz kupowanie nieruchomości pod takie inwestycje…

Oczywiście nie tylko w kontekście biznesowym, ale i prawnym.

I właśnie dlatego szkolenie poprowadzi – Elżbieta Liberda, radca prawny, inwestorka z 16 letnim doświadczeniem w obsłudze najmu, eksmisji, skupu mieszkań i domów pod wynajem oraz Mariusz Stężały – inwestor, specjalista w zakresie najmu kwater pracowniczych i mikroapartamentów.

Zwiększony popyt, który dziś obserwujemy, zazwyczaj jest powodem do radości ale czy wiesz, że podczas każdej „gorączki” na rynku wzrasta ryzyko „problemów” z najemcami, a przepisy ustawy o ochronie praw lokatorów wcale nie są przyjazne dla właścicieli mieszkań?

Czy wiesz, że przy braku odpowiednich pouczeń czy złej redakcji umowy możesz nie tylko zafundować sobie (lub klientowi) niepłacącego lokatora którego nie da się usunąć przez wiele lat ale również jako profesjonalista (pośrednik, zarządca) możesz narazić się na odpowiedzialność?

Zapisz się na szkolenie, podczas którego dowiesz się jak w praktyce wygląda ten mega kaloryczny segment rynku…

I co wspaniałe, segment, który jak żaden inny daje Ci mnóstwo możliwości kreowania dochodów i odpowiedzi na zmieniające się sytuacje rynkowe.

Na mieszkaniu czy domu pod wynajem przy dobrze zorganizowanej procedurze nigdy nie stracisz…

Podpowiemy też, jak nie wpakować się w kłopoty z niepłacącym najemcą który nie chce opuścić lokalu i jak zredagować „kwity” aby łatwo w razie czego wyjść z biznesu.

Szkolenie to praktyczny warsztat z analizą konkretnych stanów faktycznych, dokumentacji i akt.

PROWADZĄCY:

Elżbieta Liberda – radca prawny – specjalizacja: prawo nieruchomości. Właścicielka Kancelarii Radcy Prawnego, Biura Nieruchomości i spółek inwestycyjnych. Przeprowadza przedsiębiorców przez proces inwestycyjny, bazując na wieloletnim doświadczeniu wynikającym z tysiąca przerobionych w PRAKTYCE nieruchomościowych spraw.
Pomysłodawczyni i organizatorka Akademii Prawa Nieruchomości.

Mariusz Stężały – Ekspert ds tworzenia nieruchomości inwestycyjnych, wynajmu i podnajmu lokali mieszkalnych, kwater pracowniczych.