Księgi wieczyste bez tajemnic

 • 24 kwi 2022
 • 9:00-16:00
 • Hilton Warsaw City, ul. Grzybowska 63
Zapisz się

Adresaci:

 • Pośrednicy w obrocie nieruchomościami, którzy chcą zdobyć nową wiedzę
 • Osoby, które pracują w branży nieruchomości

Czy księgi wieczyste to „łatwizna”?

Mogłoby się tak wydawać. Jeżeli wiem, że dział IV to hipoteka a w dziale II znajdę informacje na temat właściciela to czego jeszcze potrzebuję aby uznać, że rozumiem księgi wieczyste?

Niestety, ale taka wiedza to tylko wierzchołek informacji które powinien posiadać każdy profesjonalista rynku nieruchomości. Na pozór jest prosta w odczycie, jednak praktyka pokazuje, że zawiera szereg kruczków których „nieznajomość” może sporo kosztować.

Sprawne poruszanie się w czytaniu akt księgi, znajomość procedur dokonywania wpisów, wzmianek czy ich wykreślania, to elementarz każdego, kto chce skutecznie i bezpiecznie działać na rynku obrotu nieruchomościami.

Umiejętne wyszukiwanie numerów ksiąg wieczystych, poprawna interpretacja wpisów w niej zawartych może zdecydowanie umocnić naszą pozycję na rynku i … umożliwić sprzedaż nieruchomości, które dla większości są „niesprzedawalne”.

 

Jeżeli chcesz wiedzieć:

 • Jak ustalić numer księgi wieczystej po adresie?
 • Jak zlikwidować hipotekę za „złotówkę” ustanowioną na rzecz nieznanej osoby?
 • Co zrobić, gdy nieruchomość nie ma księgi wieczystej?
 • Jak wygląda procedura dokonywania wpisów, wzmianek czy wykreślania ich z ksiąg wieczystych?
 • Jak poprawnie interpretować wpisy zawarte w księdze wieczystej?
 • Jakie wpisy są problemem, a z którymi można sobie poradzić ?
 • Kiedy transakcja nie korzysta z rękojmi wiary publicznej ksiąg wieczystych?

To koniecznie weź udział w szkoleniu pod hasłem: Księgi wieczyste bez tajemnic z doświadczonym ekspertem rynku nieruchomości, radcą prawnym Elżbietą Liberdą i referendarzem wydziału Ksiąg Wieczystych Piotrem Szczekalą.

PROWADZĄCY:

Elżbieta Liberda (www.facebook.com/elzbieta.liberda) – Radca prawny specjalizujący się w prawie nieruchomości. Właścicielka Kancelarii Radcy Prawnego oraz Biura Nieruchomości. Szkoleniowiec, wykładowca i prelegent największych wydarzeń branży nieruchomości. Od kilkunastu lat obsługuje transakcje sprzedaży i najmu nieruchomości mieszkalnych i komercyjnych. Świadczy profesjonalne doradztwo prawno-inwestycyjne z pełnym due diligence nieruchomości, optymalizacją ryzyk i maksymalizacją zysków. Amatorka nieszablonowych rozwiązań, sportowiec (profesjonalnie uprawia jeździectwo). Laureatka konkursu Gazety Prawnej Rising Stars – Prawnicy Liderzy Jutra. Autorka kilkudziesięciu publikacji z zakresu prawa. Prowadzi bloga o prawie i nieruchomościach – www.elzbietaliberda.pl

Piotr Szczekala – Absolwent Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Marii Curie – Skłodowskiej, ukończył aplikację sądową w okręgu Sądu Okręgowego w Lublinie pozytywnie zdając egzamin sędziowski. Orzeka w wydziale ksiąg wieczystych. Wieloletni wykładowca na studiach licencjackich, magisterskich oraz podyplomowych w Wyższej Szkole Ekonomii i Innowacji w Lublinie na kierunkach Zarządzanie nieruchomościami, Wycena nieruchomości, Pośrednictwo w obrocie nieruchomościami. Trener i wykładowca na szkoleniach z zakresu ksiąg wieczystych. Specjalizuje się w prawie cywilnym, w szczególności w prawie nieruchomości oraz w gospodarce nieruchomościami.