Forum Rynku Nieruchomości

  • 02 cze 2022 - 03 cze 2022
  • 9:00-23:00
  • Hotel Sheraton, Powstańców Warszawy 10, Sopot
Zapisz się

Adresaci:

uczestnicy rynku nieruchomości

Obecnej sytuacji na rynku nieruchomości towarzyszy pewna doza niepewności. Rzeczywistość wokół jest dynamiczna i trudna do przewidzenia – szczególnie w obliczu obecnych turbulencji geopolitycznych. Widać jednak kilka elementów, które w przyszłości mogą wpłynąć na obraz całej branży – w tym zarówno sektora biurowego, jak i mieszkaniowego. Zdaniem analityków PKO Banku Polskiego na sytuację mieszkaniówki będzie mocno oddziaływać niższy popyt, który może nieco ochłodzić wzrost cen. Spaść może również podaż nowych lokali. Do tego wszystkiego dochodzi kwestia wojny w Ukrainie, która może wpłynąć na rynek – zarówno od strony popytu, jak i podaży. – Skomplikowana sytuacja geopolityczna na pewno w dużej mierze odciśnie piętno na wszystkich panelach i prelekcjach. Konferencja będzie okazją do spotkań i żywiołowych dyskusji także poza sceną – jesteśmy świadomi, że temat Ukrainy będzie odbijać się w nich głośnym echem, nawet jeśli do tego czasu nastąpi pozytywne dla Ukrainy i Europy zakończenie tej wojny. Między innymi dlatego trwamy przy realizacji FRN-u. Środowisko potrzebuje spotkań, rozmów, wymiany poglądów. Podobnie jak większość naszych klientów, jak Polski Związek Firm Deweloperskich, którego jesteśmy członkiem wspierającym, jak cała Grupa MTP, jak Polska Izba Przemysłu Targowego stoimy na stanowisku, że żeby móc pomagać, my sami nie możemy zwalniać. Musimy działać – realizować plany, modyfikując je, ale nie zawieszając. Przetrwać ten kryzys, pokazując tym, którzy go wywołali, że nie mają władzy nad naszym życiem, gospodarką, codziennością – mówi Bartosz Zeidler, prezes zarządu firmy Nowy Adres SA, organizatora Forum Rynku Nieruchomości.

Forum Rynku Nieruchomości to największe i najbardziej prestiżowe spotkanie polskiego rynku nieruchomości mieszkaniowych i komercyjnych. Co roku bierze w nim udział ponad pięciuset przedstawicieli firm tworzących ten rynek: deweloperów, inwestorów, przedstawicieli banków, architektów, generalnych wykonawców, producentów materiałów budowlanych, dostawców usług, analityków i dziennikarzy branżowych.
To wydarzenie szczególne, więc i jego program zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Deweloperzy mieszkaniowi podczas paneli dyskusyjnych zmierzą się m.in. z zagadnieniami związanymi z rynkiem PRS – warto się będzie zapoznać się z najnowszymi trendami i dowiedzieć, dlaczego to akurat Polska cieszy się tak dużym zainteresowaniem ze strony inwestorów z tego sektora.

 

Poza tym dyskusje obejmą takie tematy, jak:

  • specyfika rynków regionalnych,
  • optymalizacja podatkowa przez alternatywne inwestycje mieszkaniowe,
  • kształtowanie się preferencji nabywców inwestycyjnych w związku ze zmianami gospodarczymi,
  • kreowanie przestrzeni publicznej w biurowcach i ich wpływ na społeczność lokalną.

Jedną z najważniejszych rewolucji w funkcjonowaniu rynku nieruchomości jest również zbliżające się wprowadzenie raportowania ESG (ekologia, CSR, ład korporacyjny). Już wkrótce będzie to niezwykle ważny aspekt dla całej branży, gdyż , jak podaje Business Insider, według niektórych szacunków budynki – ich budowa, używane materiały i eksploatacja – odpowiadają nawet za 40% całej emisji dwutlenku węgla.

Ta tematyka z pewnością będzie należała do jednej z najszerzej omawianych podczas całego Forum, toteż zostanie jej poświęcony cały panel otwierający.

 

 

Szczegóły na: https://www.biznesowi.pl/konferencje/forum-rynku-nieruchomosci/