Śniadanie Warszawskich Pośredników

  • 14 gru 2023
  • 9:30 - 12:00
  • Ristorante Semolino, ul. Koszykowa 63
Zapisz się

Adresaci:

Pośrednicy w obrocie nieruchomościami

Działasz na warszawskim rynku nieruchomości? Jesteś profesjonalistą i chcesz rozwijać swoje umiejętności? Zapraszamy na Śniadanie Warszawskich Pośredników! Zdobędziesz nową wiedzą, poznasz skuteczne techniki, które pomogą wyróżnić Ci się na tle konkurencji oraz będziesz miał możliwość wymiany doświadczeń i integracji z innymi pośrednikami.

 

Nasz gość specjalny Grzegorz Grabowski ekspert w dziedzinie podatków nieruchomościowych omówi najważniejsze kwestie związane z tą tematyką. Podczas naszego spotkania będziemy się koncentrować na kilku głównych zagadnieniach:

  1. Jakie zmiany w podatkach nieruchomościowych nastąpiły w 2023 i co nas (najprawdopodobniej) czeka w 2024 roku: Rozpoczniemy od przeglądu zmian w przepisach podatkowych dotyczących nieruchomości, które zostały wprowadzone w roku 2023. Będziemy również próbowali przewidzieć, co może nas czekać w 2024 roku.
  2. Opodatkowanie najmu – najlepsze praktyki: Omówimy różne strategie i praktyki, które pomagają właścicielom nieruchomości zminimalizować obciążenia podatkowe i spełniać wymogi prawa podatkowego.
  3. Podatki przy sprzedaży nieruchomości: Przeanalizujemy istotne aspekty podatkowe związane z transakcjami nieruchomościami.
  4. Podatki pośrednika: Omówimy, jakie obowiązki podatkowe spoczywają na pośrednikach i jak mogą oni zarządzać swoją sytuacją podatkową.

 

Gościem spotkania będzie:

Grzegorz Grabowski – założyciel i współwłaściciel Kancelarii księgowo-podatkowej Wynajmistrz.pl oraz spółki doradztwa podatkowego. Biuro skupia się na obsłudze klientów prowadzących najem, podnajem, handel nieruchomościami (czyli flipy), deweloperkę, noclegi dla turystów, pośrednictwo i inne. Obsługuje też inne branże, m.in. e-biznes (w tym e-commerce), szkolenia, media, reklama, doradztwo, IT, prawniczą i wiele innych.

Grzegorz jest również autorem poczytnego bloga Wynajmistrz.pl – serwisu o wszystkim, co jest związane z nieruchomościami, ich rozliczaniem i podatkami, z naciskiem na informacje praktyczne, ułatwiające życie wynajmującym, fliperom, pośrednikom i innym podmiotom działającym w branży nieruchomości. Napisał również książkę “Podatek od najmu i rozliczenia z najemcami. Poradnik w 100% praktyczny“, która rozeszła się już w nakładzie kilkunastu tysięcy egzemplarzy. Niedawno wydał także książkę „ABC Podatków w nieruchomościach”

Oprócz tego prowadzi tematyczne wykłady i szkolenia, tworzy kursy online dla inwestorów oraz przedsiębiorców, sam inwestuje w nieruchomości na wynajem w Polsce i za granicą.

 

Spotkanie poprowadzi:

Małgorzata Makowska – licencjonowany pośrednik nieruchomości. W swojej działalność na rynku osiągnęła już pełnoletność! Przez ponad 18 lat na swoim koncie zgromadziłam setki transakcji najmu i sprzedaży. Klienci cenią ją za to, że  nie chodzi utartymi ścieżkami, tylko wyznacza własne i chętnie korzysta z nowych metod prezentacji nieruchomości, pozyskiwania najemców i sprzedaży nieruchomości.

 

Plan spotkania:

9:30 –  10:00 – rejestracja

10:00 – 11:30 – merytoryka

11:30 – 12:00 – networking

 

Do zobaczenia!