Szkolenia i wydarzenia

Szkolenie on-line: Wady fizyczne i prawne nieruchomości

 • 05.08.2020 - godz. 10:00 - 15:00

 • on-line, ClickMeeting

Dostępne miejsca

4

120.00 zł
(niedostępny)
240.00 zł
(niedostępny)
360.00 zł
(niedostępny)

BRAK MIEJSC

Zajęcia prowadzone będą w formie e-wykładów

Przygotowanie do szkolenia: 

Ważne aby przed szkoleniem sprawdzić kamerkę oraz mikrofon. Będą potrzebne, do zadawań pytań. Niezbędne jest posiadanie sprawnych głośników. 

 

W trakcie szkolenia omówimy najistotniejsze zagadnienia związane z wadami nieruchomości:

 1. Wady sprzedawanej nieruchomości – podział na wady prawne i wady fizyczne.
 2. Istota odpowiedzialności sprzedającego za wady nieruchomości w świetle przepisów kodeksu cywilnego.
 3. Wady fizyczne nieruchomości – omówienie na przykładach.
 4. Rynek pierwotny a rynek wtóry – kwestia rękojmi sprzedającego.
 5. Wady prawne nieruchomości.
 6. Podstępne zatajenie wady przez sprzedającego.
 7. Jak dalece można wierzyć zapisom w księdze wieczystej? Granice rękojmi wiary publicznej ksiąg wieczystych.
 8. Procedura postępowania w razie stwierdzenia wad nieruchomości.
 9.  Konsekwencje wystąpienia wad nieruchomości- uprawnienie kupującego: kiedy obniżenie ceny,  a kiedy odstąpienie od umowy sprzedaży.
 10. Utrata uprawnień z tytułu rękojmi - granice czasowe, sposób postępowania.
 11.  Czy pośrednik zawsze musi mieć przy sobie miarkę? - odpowiedzialność pośrednika w obrocie nieruchomościami w razie stwierdzenia wad nieruchomości.
 12. Czy można było uniknąć kłopotów – czyli jak ustrzec strony umowy sprzedaży przed sporem prawnym z tytułu wad nieruchomości.
 13. W każdym punkcie szkolenia poznacie Państwo przykłady z praktyki pośrednictwa oraz oparcie w orzecznictwie sądowym.

 

 

Prowadzący

Ewa Klos-Rychter

Radca prawny, pośrednik w obrocie nieruchomościami (licencja nadana w trybie państwowym nr 2770), od 1998 roku zawodowo związana z obsługą rynku nieruchomości, czynny zawodowo radca prawny, analityk rynku nieruchomości, specjalista w zakresie prawa obrotu nieruchomościami. Właścicielka Kancelarii Prawnej oraz Biura Obrotu Nieruchomościami KLOS. Na co dzień styka się z problematyka biura nieruchomości. Uznany wykładowca na wyższych uczelniach, wykładowca na licznych szkoleniach, prelegent na konferencjach poświęconych rynkowi nieruchomości, trener na kursach przygotowujących do pracy w pośrednictwie organizowanych m.in. przez Dolnośląskie Stowarzyszenie Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Autorka wielu publikacji dotyczących m.in. analizy sytuacji na rynku nieruchomości, oceny stanu prawnego nieruchomości. Zaangażowana w rozwój zawodu oraz środowiska pośredników w obrocie nieruchomościami. W latach 2005-2009 Prezes Dolnośląskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami DOSPON. W latach 2011-2013 członek Zarządu Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, w latach 2009 -2013 członek Komisji Odpowiedzialności Zawodowej pośredników w obrocie nieruchomościami. Laureatka wielu nagród, m.in. Złotej Odznaki Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, Medalu XX - lecia Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości, dwóch wyróżnień za wkład w rozwój profesji pośrednika w obrocie nieruchomościami oraz rynku nieruchomości.