Szkolenia i wydarzenia

START w nieruchomościach - kurs pośrednika w obrocie nieruchomościami z licencją PFRN

 • 10.09.2021 - godz.

  26.09.2021 - godz.

 • Biuro WSPON, On-line

Adresaci

Osoby zainteresowane prowadzeniem działalności lub podjęciem pracy w biurze obrotu nieruchomościami. Osoby zainteresowane zdobyciem licencji zawodowej.

Doskonalenia zawodowe

Licencja PFRN

Dostępne miejsca

0

BRAK MIEJSC

Zaczynasz pracę jako agent nieruchomości? Szukasz praktycznych wskazówek i merytorycznej wiedzy, która pozwoli Ci odnieść sukces w branży?

 

Postaw na dobry Start w Nieruchomościach! Rusza kolejna edycja praktycznego kursu, dzięki któremu zdobędziesz zawodową licencję!

 

Dla kogo jest ten kurs?

 

Polecamy go osobom, które są zainteresowane prowadzeniem działalności lub podjęciem pracy w biurze obrotu nieruchomościami. Zwieńczeniem kursu jest uzyskanie Licencji Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami PFRN.

 

Kiedy i jak odbywają się zajęcia?

 

Zajęcia odbywają się równolegle w siedzibie WSPON oraz on-line w dniach: 10, 11, 12,  17, 18, 19, 24, 25, 26, września 2021 r. 

Szczegółowy harmonogram zajęć do pobrania tutaj

Egzamin na licencję PFRN odbędzie się w biurze WSPON 28 września 2021 r.

 

Co zyskujesz dzięki temu kursowi?

 

 • nauczysz się pozyskiwać informacje o nieruchomościach i analizować sytuację na rynku nieruchomości

 • wdrożysz się w przepisy regulujące świadczenie usług pośrednictwa

 • poznasz techniki pozyskiwania klientów i zawierania umów pośrednictwa, w tym umów z klauzulą wyłączności

 • poznasz niezbędne do pracy narzędzia

 • zdobędziesz wiedzę na temat ksiąg wieczystych, rodzajów praw do nieruchomości, obowiązujących opłat i podatków

 • nauczysz się technik sprzedaży i metod negocjacyjnych

 • przygotujesz się do przeprowadzenia procesu sprzedaży lokalu mieszkalnego

 • przygotujesz się do przeprowadzenia procesu wynajmu lokalu na cele mieszkalne

 • dowiesz się, jak wygląda przebieg transakcji w notariacie

 • otrzymasz niezbędne w pracy materiały

 • po zdanym egzaminie otrzymasz licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

 

Czego wymagamy od uczestników?

 

Musisz mieć minimum średnie wykształcenie, aby móc podejść do egzaminu i otrzymać licencję PFRN. Ukończenie kursu z wynikiem pozytywnym jest równoznaczne z wpisaniem do Centralnego Rejestru Pośredników PFRN, a tym samym uzyskaniem licencji PFRN – Pośrednika w obrocie nieruchomościami.

 

Jeśli chodzi o sprawy techniczne, udział w kursie w trybie on-line wymaga posiadania sprawnych głośników.  Do zadawania pytań potrzebne będą również sprawna kamera oraz mikrofon.

Prowadzący

Filip Wierzchowski

Licencjonowany Pośrednik w obrocie nieruchomościami (Licencja nr 2995), od 2000 roku właściciel biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami "Everbest Nieruchomości” . Od kilkunastu lat aktywnie wykonuje czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w obszarze sprzedaży i wynajmu nieruchomości, rekrutuje i szkoli agentów nieruchomości. W ostatnich latach specjalizuje się głównie w obsłudze projektów deweloperskich na rynku nieruchomości. Największe sukcesy odnosi w komercjalizacji ofert rynku pierwotnego, w tym także z efektem 100% realizacji planów sprzedażowych. Posiada także praktyczne doświadczenie w zarządzaniu i administrowaniu nieruchomościami. Od kilku lat prowadzi szkolenia, kursy, praktyki zawodowe i wykłady dla studentów w dziedzinie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Warnie (Bułgaria). Absolwent Studiów Podyplomowych w Collegium Varsoviense w zakresie Audytingu i Certyfikacji Energetycznej. Ukończony kurs i praktyka zawodowa dla Zarządców Nieruchomości. Licencjonowany syndyk masy upadłości (Licencja nr 468).

Michał Krajkowski

Główny Analityk Notus Finanse. Z firmą związany od 2008 roku. Jako analityk specjalizuje się w badaniu i analizowaniu rynku kredytów. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Piotr Jaskulski

Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami lic 7755-praktyk zawodu. Orędownik pracy na zasadach wyłącznego świadczenia usługi pośrednictwa i MLS. Właściciel biura Jaskulski-Nieruchomości. Od 2006 roku na rynku, szkoleniowiec Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, praktyk zawodu. Od 2008 roku zaangażowany społecznie w budowanie pozytywnego wizerunku pośrednika poprzez pełnienie różnych funkcji w organach WSPON (począwszy od członkostwa w komisji MLS poprzez udział w pracach zarządu do objęcia funkcji prezesa zarządu WSPON włącznie).

Janusz Lisiecki

Od 1989 roku związany z rynkiem nieruchomości wykonując zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami. Założyciel (1994r.) Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (w latach 1997 - 2000 - prezes WSPON). Wiceprzewodniczący Państwowej Komisji Odpowiedzialności Zawodowej kierujący bezpośrednio sekcją dla pośredników w obrocie nieruchomościami w latach 1999-2000. Członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej, podkomisji ds. pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w latach 2011-2013. Dydaktyk, wykładowca i promotor na studiach podyplomowych dla pośredników w obrocie nieruchomościami na wielu uczelniach. Członek honorowy Rzeszowskiego SPON i Bielsko Częstochowsko Katowickiego SPON. Współautor podręcznika Pośrednik na Rynku Nieruchomości oraz Obrót Nieruchomościami wydanego w serii Nieruchomości przez Wydawnictwo Poltext. Z wykształcenia prawnik (radca prawny).

Wojciech Kuc

Pośrednik w obrocie nieruchomościami (licencja nr 1428), Zarządca nieruchomości (licencja nr 13322). Twórca nowoczesnego oblicza rodzimego stowarzyszenia. Współorganizator corocznych imprez takich jak: Konferencja Uczestników Rynku Nieruchomości, Wielkiej Gali Rynku Nieruchomości oraz misji handlowych do USA na podstawie porozumienia z CAR-em. Wykładowca na licznych wyższych uczelniach (SGH, Politechnika Warszawska, WSGN, WSSMiA, WSPiA i inne).

Aleh Tur

Przedsiębiorca, inwestor, CEO w Tur Nieruchomości, pasjonat nowych technologii, automatyzacji oraz marketingu, członek zarządu Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz Polskiej Federacji rynku Nieruchomości w latach 2015-2018, z rynkiem nieruchomości związany od 2010 r. Członek Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Monika Kowalczyk

Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim, licencjonowany zarządca nieruchomości, z rynkiem nieruchomości związana od 2005 roku. W czasie swojej kariery zawodowej pracowała m.in. w firmie Keen Property Management, gdzie na wzór brytyjski stworzyła od podstaw dział zarządzania mieszkaniami na wynajem, którego portfolio obejmowało ponad 200 mieszkań w całym kraju. Od 2013 roku właścicielka K2 Asset Management (K2AM). Olbrzymie doświadczenie w praktyce , wsparte m.in. szkoleniami organizowanymi przez CCIM oraz warszawski WSPON. pozwala na wsparcie klientów w obszarze asset management oraz doradztwo w zakresie inwestycji w nieruchomości.

Karolina Kwiatkowska

Z wykształcenia finansistka, z zamiłowania i praktyki Home stagerka, dekoratorka, florystka, fotograf wnętrz. Od kilku lat związaną z rynkiem nieruchomości. Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami (licencja nr 23803). Z jednej strony pięknie stylizuje wnętrza do sesji zdjęciowych, z drugiej umie liczyć pieniądze, aby Klient był zadowolony z wyniku finansowego transakcji.

Stella Brzeszczyńska

Prawnik i doradca podatkowy. Od 2005 roku prowadzi Kancelarię Doradztwa Prawnego i Podatkowego, która specjalizuje się w obsłudze rynku nieruchomości. Autorka wielu publikacji prasowych oraz książek z zakresu prawa podatkowego, w tym m.in.: Opodatkowanie obrotu nieruchomościami, Nieruchomość w firmie, Umowy w obrocie nieruchomościami, Nieruchomości. Aspekty podatkowe i cywilnoprawne. Obrót nieruchomościami w praktyce notarialnej, sądowej, egzekucyjnej, podatkowej (współautorstwo z sędzią SN Heleną Ciepłą). Członek kolegium redakcyjnego Monitora Podatkowego. Doświadczony wykładowca, m.in. prowadzi wykłady na Podatkowym Studium Podyplomowym na SGH, szkolenia dla notariuszy, doradców podatkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami.

Piotr Turalski

Ekspert rynku nieruchomości, manager, współwłaściciel biura Miltons Estate Experts, prezes zarządu Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Własną aktywność zawodową łączy z zaangażowaniem w rozwój i promocję rynku pośrednictwa nieruchomości. Aktualnie jako prezes, a wcześniej przez kilka lat jako członek komisji MLS oraz członek zarządu WSPON. Uważa, że warto doskonalić standardy po to, by oferować klientom więcej. Aktywnie promuje umowy wyłączne i współpracę branży nieruchomości. Jest licencjonowanym pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, z rynkiem nieruchomości związany od 2000 roku.

Ryszard Sowa

Partner, adwokat, członek Warszawskiej Izby Adwokackiej, wykładowca i szkoleniowiec, autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego, celnego oraz funkcjonowania administracji publicznej. Z prawem związany od ponad 10 lat. W Kancelarii doradza polskim i zagranicznym podmiotom w zakresie organizacji biznesu, optymalizacji podatkowej i należności celnych oraz w prowadzeniu sporów sądowych. Reprezentuje Klientów w postępowaniach sądowych z zakresu spraw gospodarczych i nieruchomości. Należy do kadry wykładowczej Warszawskiej Izby Adwokackiej. Współpracuje z Warszawskim Stowarzyszeniem Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz Stowarzyszeniem Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Polski Centralnej. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Dorota Aleksandrowicz Gouveia

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Zdobyła bogate doświadczenie poznając rynek nieruchomości z różnych perspektyw, od projektowania architektonicznego, poprzez sprzedaż i wynajem nieruchomości, budowę do przekazania kluczy lokatorom. Jako freelancer wykonała przeszło setkę odbiorów mieszkań i domów na rynku warszawskim we współpracy z Pewny Lokal. Obecnie pracuje dla MDI ENERGIA S.A. realizującej osiedla mieszkaniowe dla Grupy Deweloperskiej MakDom.