Szkolenia i wydarzenia

START w nieruchomościach - kurs pośrednika w obrocie nieruchomościami z licencją PFRN

 • 10.09.2021 - godz.

  26.09.2021 - godz.

 • Biuro WSPON, On-line

Adresaci

Osoby zainteresowane prowadzeniem działalności lub podjęciem pracy w biurze obrotu nieruchomościami. Osoby zainteresowane zdobyciem licencji zawodowej.

Doskonalenia zawodowe

Licencja PFRN

Dostępne miejsca

21

1,845.00 zł
2,030.00 zł
2,337.00 zł
1,845.00 zł
2,030.00 zł
2,337.00 zł

Zaczynasz pracę jako agent nieruchomości? Szukasz praktycznych wskazówek i merytorycznej wiedzy, która pozwoli Ci odnieść sukces w branży?

 

Postaw na dobry Start w Nieruchomościach! Rusza kolejna edycja praktycznego kursu, dzięki któremu zdobędziesz zawodową licencję!

 

Dla kogo jest ten kurs?

 

Polecamy go osobom, które są zainteresowane prowadzeniem działalności lub podjęciem pracy w biurze obrotu nieruchomościami. Zwieńczeniem kursu jest uzyskanie Licencji Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami PFRN.

 

Kiedy i jak odbywają się zajęcia?

 

Zajęcia odbywają się równolegle w siedzibie WSPON oraz on-line w dniach: 10, 11, 12,  17, 18, 19, 24, 25, 26, września 2021 r. 

Przykładowy harmonogram zajęć do pobrania tutaj

Egzamin na licencję PFRN odbędzie się w biurze WSPON 28 września 2021 r.

 

Co zyskujesz dzięki temu kursowi?

 

 • nauczysz się pozyskiwać informacje o nieruchomościach i analizować sytuację na rynku nieruchomości

 • wdrożysz się w przepisy regulujące świadczenie usług pośrednictwa

 • poznasz techniki pozyskiwania klientów i zawierania umów pośrednictwa, w tym umów z klauzulą wyłączności

 • poznasz niezbędne do pracy narzędzia

 • zdobędziesz wiedzę na temat ksiąg wieczystych, rodzajów praw do nieruchomości, obowiązujących opłat i podatków

 • nauczysz się technik sprzedaży i metod negocjacyjnych

 • przygotujesz się do przeprowadzenia procesu sprzedaży lokalu mieszkalnego

 • przygotujesz się do przeprowadzenia procesu wynajmu lokalu na cele mieszkalne

 • dowiesz się, jak wygląda przebieg transakcji w notariacie

 • otrzymasz niezbędne w pracy materiały

 • po zdanym egzaminie otrzymasz licencję Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości

 

Czego wymagamy od uczestników?

 

Musisz mieć minimum średnie wykształcenie, aby móc podejść do egzaminu i otrzymać licencję PFRN. Ukończenie kursu z wynikiem pozytywnym jest równoznaczne z wpisaniem do Centralnego Rejestru Pośredników PFRN, a tym samym uzyskaniem licencji PFRN – Pośrednika w obrocie nieruchomościami.

 

Jeśli chodzi o sprawy techniczne, udział w kursie w trybie on-line wymaga posiadania sprawnych głośników.  Do zadawania pytań potrzebne będą również sprawna kamera oraz mikrofon.

Prowadzący

Filip Wierzchowski

Licencjonowany Pośrednik w obrocie nieruchomościami (Licencja nr 2995), od 2000 roku właściciel biura pośrednictwa w obrocie nieruchomościami "Everbest Nieruchomości” . Od kilkunastu lat aktywnie wykonuje czynności pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w obszarze sprzedaży i wynajmu nieruchomości, rekrutuje i szkoli agentów nieruchomości. W ostatnich latach specjalizuje się głównie w obsłudze projektów deweloperskich na rynku nieruchomości. Największe sukcesy odnosi w komercjalizacji ofert rynku pierwotnego, w tym także z efektem 100% realizacji planów sprzedażowych. Posiada także praktyczne doświadczenie w zarządzaniu i administrowaniu nieruchomościami. Od kilku lat prowadzi szkolenia, kursy, praktyki zawodowe i wykłady dla studentów w dziedzinie pośrednictwa w obrocie nieruchomościami. Absolwent Uniwersytetu Ekonomicznego w Warnie (Bułgaria). Absolwent Studiów Podyplomowych w Collegium Varsoviense w zakresie Audytingu i Certyfikacji Energetycznej. Ukończony kurs i praktyka zawodowa dla Zarządców Nieruchomości. Licencjonowany syndyk masy upadłości (Licencja nr 468).

Michał Krajkowski

Główny Analityk Notus Finanse. Z firmą związany od 2008 roku. Jako analityk specjalizuje się w badaniu i analizowaniu rynku kredytów. Jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej w Warszawie.

Piotr Jaskulski

Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami lic 7755-praktyk zawodu. Orędownik pracy na zasadach wyłącznego świadczenia usługi pośrednictwa i MLS. Właściciel biura Jaskulski-Nieruchomości. Od 2006 roku na rynku, szkoleniowiec Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami, praktyk zawodu. Od 2008 roku zaangażowany społecznie w budowanie pozytywnego wizerunku pośrednika poprzez pełnienie różnych funkcji w organach WSPON (począwszy od członkostwa w komisji MLS poprzez udział w pracach zarządu do objęcia funkcji prezesa zarządu WSPON włącznie).

Janusz Lisiecki

Od 1989 roku związany z rynkiem nieruchomości wykonując zawód pośrednika w obrocie nieruchomościami. Założyciel (1994r.) Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami (w latach 1997 - 2000 - prezes WSPON). Wiceprzewodniczący Państwowej Komisji Odpowiedzialności Zawodowej kierujący bezpośrednio sekcją dla pośredników w obrocie nieruchomościami w latach 1999-2000. Członek Państwowej Komisji Kwalifikacyjnej, podkomisji ds. pośrednictwa w obrocie nieruchomościami w latach 2011-2013. Dydaktyk, wykładowca i promotor na studiach podyplomowych dla pośredników w obrocie nieruchomościami na wielu uczelniach. Członek honorowy Rzeszowskiego SPON i Bielsko Częstochowsko Katowickiego SPON. Współautor podręcznika Pośrednik na Rynku Nieruchomości oraz Obrót Nieruchomościami wydanego w serii Nieruchomości przez Wydawnictwo Poltext. Z wykształcenia prawnik (radca prawny).

Wojciech Kuc

Pośrednik w obrocie nieruchomościami (licencja nr 1428), Zarządca nieruchomości (licencja nr 13322). Twórca nowoczesnego oblicza rodzimego stowarzyszenia. Współorganizator corocznych imprez takich jak: Konferencja Uczestników Rynku Nieruchomości, Wielkiej Gali Rynku Nieruchomości oraz misji handlowych do USA na podstawie porozumienia z CAR-em. Wykładowca na licznych wyższych uczelniach (SGH, Politechnika Warszawska, WSGN, WSSMiA, WSPiA i inne).

Aleh Tur

Przedsiębiorca, inwestor, CEO w Tur Nieruchomości, pasjonat nowych technologii, automatyzacji oraz marketingu, członek zarządu Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz Polskiej Federacji rynku Nieruchomości w latach 2015-2018, z rynkiem nieruchomości związany od 2010 r. Członek Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami.

Monika Kowalczyk

Absolwentka Wydziału Prawa na Uniwersytecie Warszawskim, licencjonowany zarządca nieruchomości, z rynkiem nieruchomości związana od 2005 roku. W czasie swojej kariery zawodowej pracowała m.in. w firmie Keen Property Management, gdzie na wzór brytyjski stworzyła od podstaw dział zarządzania mieszkaniami na wynajem, którego portfolio obejmowało ponad 200 mieszkań w całym kraju. Od 2013 roku właścicielka K2 Asset Management (K2AM). Olbrzymie doświadczenie w praktyce , wsparte m.in. szkoleniami organizowanymi przez CCIM oraz warszawski WSPON. pozwala na wsparcie klientów w obszarze asset management oraz doradztwo w zakresie inwestycji w nieruchomości.

Karolina Kwiatkowska

Z wykształcenia finansistka, z zamiłowania i praktyki Home stagerka, dekoratorka, florystka, fotograf wnętrz. Od kilku lat związaną z rynkiem nieruchomości. Licencjonowany pośrednik w obrocie nieruchomościami (licencja nr 23803). Z jednej strony pięknie stylizuje wnętrza do sesji zdjęciowych, z drugiej umie liczyć pieniądze, aby Klient był zadowolony z wyniku finansowego transakcji.

Stella Brzeszczyńska

Prawnik i doradca podatkowy. Od 2005 roku prowadzi Kancelarię Doradztwa Prawnego i Podatkowego, która specjalizuje się w obsłudze rynku nieruchomości. Autorka wielu publikacji prasowych oraz książek z zakresu prawa podatkowego, w tym m.in.: Opodatkowanie obrotu nieruchomościami, Nieruchomość w firmie, Umowy w obrocie nieruchomościami, Nieruchomości. Aspekty podatkowe i cywilnoprawne. Obrót nieruchomościami w praktyce notarialnej, sądowej, egzekucyjnej, podatkowej (współautorstwo z sędzią SN Heleną Ciepłą). Członek kolegium redakcyjnego Monitora Podatkowego. Doświadczony wykładowca, m.in. prowadzi wykłady na Podatkowym Studium Podyplomowym na SGH, szkolenia dla notariuszy, doradców podatkowych, pośredników w obrocie nieruchomościami.

Piotr Turalski

Ekspert rynku nieruchomości, manager, współwłaściciel biura Miltons Estate Experts, prezes zarządu Warszawskiego Stowarzyszenia Pośredników w Obrocie Nieruchomościami. Własną aktywność zawodową łączy z zaangażowaniem w rozwój i promocję rynku pośrednictwa nieruchomości. Aktualnie jako prezes, a wcześniej przez kilka lat jako członek komisji MLS oraz członek zarządu WSPON. Uważa, że warto doskonalić standardy po to, by oferować klientom więcej. Aktywnie promuje umowy wyłączne i współpracę branży nieruchomości. Jest licencjonowanym pośrednikiem w obrocie nieruchomościami, z rynkiem nieruchomości związany od 2000 roku.

Ryszard Sowa

Partner, adwokat, członek Warszawskiej Izby Adwokackiej, wykładowca i szkoleniowiec, autor licznych publikacji z zakresu prawa podatkowego, celnego oraz funkcjonowania administracji publicznej. Z prawem związany od ponad 10 lat. W Kancelarii doradza polskim i zagranicznym podmiotom w zakresie organizacji biznesu, optymalizacji podatkowej i należności celnych oraz w prowadzeniu sporów sądowych. Reprezentuje Klientów w postępowaniach sądowych z zakresu spraw gospodarczych i nieruchomości. Należy do kadry wykładowczej Warszawskiej Izby Adwokackiej. Współpracuje z Warszawskim Stowarzyszeniem Pośredników w Obrocie Nieruchomościami oraz Stowarzyszeniem Pośredników w Obrocie Nieruchomościami Polski Centralnej. Jest absolwentem Wydziału Prawa Uniwersytetu Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

Dorota Aleksandrowicz Gouveia

Absolwentka Wydziału Architektury i Urbanistyki na Politechnice Białostockiej. Zdobyła bogate doświadczenie poznając rynek nieruchomości z różnych perspektyw, od projektowania architektonicznego, poprzez sprzedaż i wynajem nieruchomości, budowę do przekazania kluczy lokatorom. Jako freelancer wykonała przeszło setkę odbiorów mieszkań i domów na rynku warszawskim we współpracy z Pewny Lokal. Obecnie pracuje dla MDI ENERGIA S.A. realizującej osiedla mieszkaniowe dla Grupy Deweloperskiej MakDom.