Aktualności
Akcja Bezpieczny Najem 2020

BEZPIECZNY NAJEM -

akcja Polskiej Federacji Rynku Nieruchomości przy współpracy z regionalnymi Stowarzyszeniami

 

Sierpień i wrzesień to czas na poszukiwanie odpowiedniego mieszkania do wynajmu. Niestety brak orientacji w cenach, poszukiwanie specjalnych okazji na rynku wynajmu, niewiedza na temat umów najmu czy współpracy z biurami nieruchomości mogą rodzić przykre niespodzianki dla przyszłych najemców. Dlatego Polska Federacja Rynku Nieruchomości w dniach od 17 sierpnia do 30 września br. uruchomia po raz ósmy przy współpracy z regionalnymi Stowarzyszeniami ogólnopolską Akcję BEZPIECZNY NAJEM. W tym roku konsultacje będą odbywać się online.

 

Celem Akcji jest pomoc poszukującym mieszkania do najmu nie tylko w jego znalezieniu, ale także w bezpiecznym zawarciu transakcji. W ramach tej akcji przygotujemy materiały poradnikowe dotyczące najmu, głównie dotyczące cen w miastach akademickich oraz zasad współpracy z pośrednikiem. Chcemy w ten sposób również uchronić przyszłych najemców przed złymi doświadczeniami np. ostrzec przed firmami, które proponują sprzedaż adresów - często nieaktualnymi.

 

Na stronie PFRN umieścimy wykaz biur nieruchomości z poszczególnych miast, które w swojej ofercie posiadają mieszkania do wynajmu dla studentów. A każde z biur otrzyma od nas logo akcji oraz reklamę do zamieszczenia na stronie. Informację w tej sprawie przekażemy do mediów, będziemy też promować akcję w mediach społecznościowych.

 

Aby znaleźć się w wykazie biur nieruchomości na stronie PFRN, prosimy o wypełnienie do dnia 14 sierpnia br. załączonej ankiety (pobierz), która oprócz danych teleadresowych zawiera pytania o ceny mieszkań do wynajmu w ofercie danego biura. Prosimy również o komentarz dot. lokalnego rynku wynajmu. Wszystkie dane w ankiecie muszą zostać wypełnione.

 

Ankietę prosimy wysłać na adres: ngolebiewska@pfrn.pl

 

W przypadku pytań proszę o kontakt: Natalia Gołębiewska, tel. 22 654 58 69 lub email: ngolebiewska@pfrn.pl

Mogą Ci się spodobać

zobacz wszystkie