Aktualności
Akcja Bezpieczny Najem 2019

Sierpień i wrzesień to czas na poszukiwanie odpowiedniego mieszkania do wynajmu. Niestety brak orientacji w cenach, poszukiwanie specjalnych okazji na rynku wynajmu, niewiedza na temat umów najmu czy współpracy z biurami nieruchomości mogą rodzić przykre niespodzianki dla przyszłych najemców.

Dlatego Polska Federacja Rynku Nieruchomości w dniach od 15 sierpnia do 30 września br. uruchomia po raz siódmy przy współpracy z regionalnymi Stowarzyszeniami ogólnopolską Akcję BEZPIECZNY NAJEM.

Celem Akcji jest pomoc poszukującym mieszkania do najmu nie tylko w jego znalezieniu, ale także w bezpiecznym zawarciu transakcji.

W ramach tej akcji przygotujemy materiały poradnikowe dotyczące najmu, głównie dotyczące cen w miastach akademickich oraz zasad współpracy z pośrednikiem. Chcemy w ten sposób również uchronić przyszłych najemców przed złymi doświadczeniami np. ostrzec przed firmami, które proponują sprzedaż adresów - często nieaktualnymi.  

Na stronie PFRN umieścimy wykaz biur nieruchomości z poszczególnych miast, które w swojej ofercie posiadają mieszkania do wynajmu dla studentów. A każde z biur otrzyma od nas logo akcji oraz reklamę do zamieszczenia na stronie. Informację w tej sprawie przekażemy do mediów, będziemy też promować akcję w mediach społecznościowych.

 

Mogą Ci się spodobać

zobacz wszystkie